-->

3 Eylül 2014 Çarşamba

Aşık değilim,olabilirim.

  Evet, garip bir insanım bunu inkar edecek değilim ama bir kaç gündür daha değişik bir ruh hali içindeyim. Bir sabah bir uyandım ki ben aşığım. Kime aşığım o da belli değil. Gözlerimi devire devire elimi alnıma götürüyorum, uzanıp bunalımlı şarkılar dinliyorum, dizi izleyip aşk sahnelerinde iç geçiriyorum. Ağzımı da garip şekillere sokuyor olmalıyım ki, annem en sonunda dişinde bir şey mi kaçtı dedi... Bizim ailede aşka bakış bu olduğu sürece zaten benim bugüne kadar evlenememiş olmam da garip değil değil mi? Garip mi? Neyse şimdi sövemeyeceğim....
  Sövme demişken, sabah böyle kime olduğu belli olmadan aşık uyanınca, facebook'ta da bir gerizekalıya sövdüm, bir insan istisnasız her paylaşıma yorum yapar mı? Üstelik hiç bir cevap almadan. Ve ben en sonunda bu sabah patladım ve açık açık yorumun altına yazdım. Özelden de değil.
  Ayrıca durumumun iyiye gitmediğine karar verip yoga kursu araştırdım ve hemen bulup kayıt oldum. Ve kendim gibi garip soyadımı anlamayan telefondaki ilgiliye ya nasıl olsa evleneceğim, değişecek onun için takmıyorum, evlenirim değil mi? Biliyor musunuz ben 29 yaşındayım? Sizce evlenir miyim dedim. Evlenirmişim.... Öyle dedi.
  Dönelim aşk konusuna....
Biliyorsunuz benim hep bahsettiğim en yakın arkadaşım var, her maceramın ortağı, bu kız artık bir takma adı bence fazlasıyla hak ediyor diye düşünüp kendisine artık Kırmızı Kafa demek istiyorum. Aslında asıl aşık olanımız o, ama bu aşk bulaşıcı mıdır nedir, bana da bir haller oldu. O bütün gece şiirler yazıp yazıp, çocuğa yollayamayacağı için bana yolladı, yolladı derken de yanlış anlaşılmasın, yan odada yatarken yolladı. Ben de bunları okudukça aşk acısı çekmeye başladım. Onun durumu yine iyi, en azından kime aşık olduğu belli. YA BEN?
  Facebook'u açıp bütün eski sevgililerime bakayım da bunları mı özledim anlayayım dedim. Facebook çöktü. Bu evrenin bana onlar değil deme şekli olmalı...  E kim o zaman, ben böyle derin mesajları anlayacak zeka seviyesinde olsaydım, var olmayan birine aşık olup bir de acı çekip bütün gün anamı köy meydanında ihfal ediyorlarmış gibi davranır mıydım? Evrencim.... Ayrıca bu öyle bir aşk ki, bana Tarçınlı Kahveyi bile unutturdu. Bence benim bünyem, kendi kendine böyle garip bir his icat edip , beni kadrolu eski sevgili özleyicilik konumundan afaroz etti.
  Geçen bir arkadaşla aşkı konuşurken kendisi bunun beyinde olan bir şey olduğunu idda etmişti, bu durumda benim beynim yok sayın okuyucu, çünkü yoka aşık oldum ben.
Lütfen siz bulursanız söyleyin...
Ben kime aşık oldum?*********

*** Çağırın da bir gelsin buraya , bir çift sözüm var....

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder