-->

25 Ekim 2014 Cumartesi

İlk buluşmada yapılmaması gerekenler mi?

İlk buluşma...
Sıkıntılı, eğer akşam olacaksa sabahtan insanın tüm hücrelerine yüksek dozda endişe yükleyen, buluşma anı yaklaşırken muhakkak tersliklerin yakana yapıştığı o meymenetsiz ama bir o kadar da hoş gün...
Mesela ben hazırlanırken son ana kadar adamın işi çıkacağını ve gelmeyeceğini düşünerek içimi karartmam, yok yok hiç karartmam, içimde endişe kumkuması mı var benim?
Yok değil mi? Sizde de olmasın... O adam buraya gelecek.
Geldi sizi aldı evinizin önünden...
Arabanın içinde mi oturuyor? Yoksa dışarı çıkmış mı? Çıkmışsa aldanmayın bu duruma, arabada sıkılmıştır, hemen kaptırmayın kendinizi , ne kibar adam bu böyle, arabanın dışına çıkıp beni bekliyor deyip de yelkenleri saniyesinde suya indirmek size sonrasında hayal kırıklığı , göz yaşı , uykusuz geçen akşamlar olarak geri dönebilir. 
Ay çok kötü niyetli konuştum...
Olsun siz yine de hemen indirmeyin o yelkenleri suya...
Arabada çok konuşmayın , çaktırmadan adamı izleyin, ama az da konuşmayın, dozunu ben henüz tam kelime sayısı olarak ayarlayamadım çünkü ben hep çok konuşuyorum orayı da siz ayarlarsınız diye düşünüyorum.
Mekana gelindi, yemek yenecek. Sipariş konusu da sıkıntı. Benim gibi şundan istiyorum ama şurası şöyle olsun , burası böyle olsun diye, yemek siparişi yerine içinde giriş gelişme ve sonuç barındıran  kompozisyon yazanlardansanız, bu gecelik buna ara vermeniz hepinizin hayrına olacaktır,kulüp sandviç istiyorum ama içinde jambon olmasın, kaşar kafi ama lütfen parçalanmasın,yanındaki patatesler çok sıcak olmasın ama yağ da kokmasın, salatalık ve domatesin de kabukları soyulsun, hatta bunu üç katlı hazırlamayın o iki katlı da güzel gibi şeyler demeyin mesela, adab-ı muaşeret kurallarına göre siparişimizi esas oğlana söyleyeceğiz ve garsona o iletecek ya, standart bir erkeğin böyle bir kompozisyonu aklında tutması , adamın o gece size evlenme teklif etmesinden daha düşük bir ihtimal, üstelik o sipariş muhtemelen yanlış gelecek ve siz de benim gibi biraz asabi yapıdaysanız siniriniz bozulacak, geri gönderilen tabakların ilişkinin gelişimindeki negatif etkisi düşündüğünüzden daha yüksek.
Adam içinde soğan, sarımsak vb. kokulu maddeler barındıran bir yemek siparişi veriyorsa , boş hayallere kapılmayın, sizi öpmeyi düşünmüyor. Tamam siz de benim gibi Kezban olabilirsiniz, zaten ilk buluşma bu neden öpüşelim diyor olabilirsiniz ama bir erkek de bu ihtimali düşünmüyorsa, sizden hoşlanmamış olabilir. Bir erkek ve öpüşmeyi bile düşünmüyor? Çok fena...
Makarnayı kaşık çatal ikilisiyle yemeyi beceremiyorsanız spagetti siparişi vermeyin,çenenizden gırtlağınıza akan sosla tahrik olmak yerine midesi bulanabilir, çin lokantasındaysanız ve chopstickle yemek yemeyi beceremiyorsanız tahtadan dişlerim kamaşıyor bana çatal bıçak getirin deyin, çaktırmadan çantanıza atın,çok güzel topuz yapılıyor, kırmızı ruj sürdüyseniz hamburger yemeyin, ruj illaki çeneye bulaşıyor. 
Niye olduğumuz gibi davranmıyoruz demeyin, olduğunuz gibi davranmak kadar saçma bir şey yok. Evet bir gün illa ki öyle davranacaksınız ama o adam size aşık olduktan sonra... Yani iş işten geçtikten sonra... Çünkü muhtemelen o zamanlarda o adam da yemekten sonra sizin suratınıza geğirmekten çekinmeyecektir.
Adam siz yer bildirimi yaparken kendisini etiketletmiyorsa kudurun, hala eski sevgilisine dönme ümidi olabilir, ya da ayrılmamış olabilir, her şekilde başkası var , ama aklında ama kalbinde ama hayatında...
Ama kendisi de büyük bir hevesle yer bildirimi yapıyorsa işkillenin, belki de birini kıskandırıyordur. İyi analiz edin, adam sosyal medya manyağıysa günahsız da olabilir. Zaten buluşmaya gitmeden önce bütün sosyal medya hesaplarını didikleyip, 7 ceddini öğrenip, google aramasında son sayfaya kadar gitmemiş olamazsınız. Öyleyseniz adam evlensin zaten sizinle, böylesini nereden bulacak? 
Gelelim içki meselesine, o gece her zamankinden daha dayanıksız olacağınızı aklınızdan çıkarmayın, arkadaşlarla sünger gibi olan o muhteşem bünyeniz o gece size illa ki kelek yapacak. Hafif içkilerden az az alalım...
Hatta çıkışta başka mekana gidilecekse yemekte alkol almamak bence en mantıklısı. 
Kafayı bulup eski sevgilinizi anlatmaya başlayabilirsiniz, aşkınız depreşirse ağlayabilirsiniz, karşınızdaki adam yanlış insan olabilir ama o güzel kafanızla adamı hayatınızın aşkı sanabilirsiniz, ve ve ve ...
Kusabilirsiniz.
Bulunduğunuz mekana kusabilirsiniz, adamın arabasına kusabilirsiniz...
O gece ne olursa olsun evinize dönün bu arada. En önemli kısımda bu olsa gerek...
Tabi istisna durumlar da var, diyelim ki basiretiniz bağlandı ve arabasıyla , parasıyla kız kaldıran bir p.ç kurusuna aşık oldunuz , kendinizi alı koyamadınız, buluştunuz ya da o p.zevenk tarafından  bir şekilde farklı olduğunuza inandırıldınız....
O arabaya direkt kusun. O kaşarların bir kaç kez binebilmek için kudurduğu ve dünyada böyle insanlar olduğu için bu adamların poposunun bulutlarla selamlaştığı bu düzene tepki adına arabanın her köşesine kusun. Adamın üstüne de kusun. Denk getirebiliyorsanız suratına da kusun bence. 
Çünkü bu şu demek oluyor "Ben senin velinimetlerine ancak  bunu yaparım".
Bulunduğunuz mekanı da iyi araştırın, eğer eski sevgilisiyle özel bir mekanlarıysa oraya da kusun. Hem rezil olur, hem de anılarının sonuncusu siz olursunuz, aklından nasıl çıkartsın adam o anı?
Muhtemelen bir daha oraya gitmeyecek ve eski sevgilisiyle anılarını yad edemeyecektir, oh olsun.
Ve sabah....
O akşamı unutun, çünkü basiret bağlanması da bir yere kadar değil mi? Hemen kendinizi toparlayın ve bu adamı bir daha aramayın. Hatta telefonlarına bile çıkmayın, ayrıca kol kadar mesajlar atmayın.
Ve pişman olmayın.


2 yorum :

 1. süper ya :) anlatış tarzına bittimm :)
  ilk buluşmaya gittigin adam yandı desene :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Bence kusulmayı hak edenlerdendi, şiddetle tavsiye ediyorum o kısmı ... :)

   Sil